SN74F280BNSR
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SN74F280BNSR
Packaging : Reel
Product Category : Parity Functions
Minimum Operating Temperature : 0 C
Logic Family : 74F
Package / Case : SOP-14
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Propagation Delay Time : 10 ns
High Level Output Current : - 1 mA
Number of Circuits : 1
Low Level Output Current : 20 mA
Operating Supply Voltage : 4.5 V to 5.5 V